reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Festival Telefóniky Open Air míří ke krachu

12:28, 3. 12. 2012

Černá sezóna českých hudebních festivalů pokračuje. Po krachu Prague City Festival se v problémech ocitl i Open Air Festival, který spolupořádal operátor O2 Telefónica. Hlavní partner, jehož roční příspěvek se pohyboval do 10 milionů korun, se již na akci nebude nepodílet. "Naše společnost pro příští rok přehodnotila sponzoringové aktivity a rozhodla se, že partnerství s Open Air Festivalem již neuzavře," uvedl mluvčí Telefóniky Hany Farghali. Z festivalu se stáhl i hlavní organizátor Michal Lukeš, jehož firma Abaton System akci organizovala. Podle několika nezávislých zdrojů jej již několik týdnů není možné kontaktovat, jeho kontaktní mobil byl odpojen z provozu.

Budoucnost festivalu je velmi nejistá, podle zdrojů Borovan.cz jsou ve hře miliónové dluhy. Lukeš podle obchodního rejstříku v uplynulých měsících prodal své dvě firmy - Abaton System a Abaton Production. Kupcem se v obou případech stala firma Roblen SE podnikatele Lukáše Müllera. Open Air Festival se poprvé uskutečnil v roce 2010, celkem proběhly tři ročníky. K největším dovezeným hvězdám patřily Röyksopp, Chemical Brothers nebo Leftfield.

Přestože mobilní operátor O2 ústy svého manažera pro sponzoring Tomáše Dufka několikrát potvrdil svoji pozici spolupořadatele, nyní od akce dává ruce pryč. "Telefónica byla generálním partnerem Open Air Festivalu na základě smlouvy o reklamě, kterou si objednala a řádně zaplatila u subdodavatele organizátora, Divadelního studia Q. Telefonica Czech Republic nemá v tuto chvíli žádné nedořešené závazky spojené se spolupráci na Open Air Festivalu," doplnil Farghali.

Rok 2012 se do české festivalové historie zapíše černým písmem. Kvůli finančním těžkostem zkrachoval Prague City Festival. Jeho pořadatel Punx Not Dead spadl v září do insolvence a následně do konkursu. Podle insolvenčního rejstříku registruje dluhy ve výši 26,5 milionů korun. Další akci Rock for People smetl silný vítr. Sázavafest si pak rozezlil fanoušky, když na poslední chvíli oznámil, že hlavní hvězdy Kaiser Chiefs a Skindred kvůli finančním problémům nepřijedou.