reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Do Palmknihy vstoupila skupina investorů

17:09, 3. 12. 2012

Trh s elektronickými knihami stále neztrácí dynamiku. Po ohlášeném vstupu na burzu výrobce čteček Wooky skupinu nových investorů získal obchod s elektronickými tituly Palmknihy. Noví majitelé získali podíly v nedávno vzniklé společnosti Palmknihy Holding. "Jedná se o skupinu českých fyzických osob," nechtěl být více konkrétnější zakladatel Palmknihy Jiří Vlček (na fotce). Podle informací Borovan.cz jedním z investorů je podnikatel Roman Valeš (Osiris Group, První agenturní).

Určitý podíl zůstal i někdejšími stoprocentnímu majiteli Vlčkovi. V rámci vstupu investorů dojde i k navýšení základního kapitálu ze 100 tisíc korun na 2,1 milionu. Podle Vlčka se vstup nových investorů dohodl již v loňském roce. Formálně však probíhá v těchto měsících. Palmknihy rovněž drží 50 procentní podíl v Palmknihy Slovakia a třetinový podíl v eBookservice.

Žádná oficiální čísla o českém trhu s elektronickými knihami dosud neexistují. Na trhu se pohybuje několik hráčů - kromě Palmknihy a Wooky rovněž Kosmas, eReading nebo eBux.cz. Prodeje se doposud počítají na tisíce kusů, byť čteček je mezi čtenáři přes 100 tisíc. Podle Vlčka se podíl e-knih v loňském roce pohyboval okolo 0,3 procenta knižního trhu. Letos by to mělo být 0,5 procenta a v roce 2015 již 15 procent. Objem tuzemského trhu s knihami se odhaduje na 4,5 až 5 miliard korun.

Vaší pozornosti doporučujeme:

Palmknihy rostou