Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Filmová akademie založila kvůli cenám novou produkční firmu

09:07, 23. 10. 2013
Film Aleš Borovan

Producent Petr Vachler, který dlouhá léta produkoval filmové ceny Český lev, ztratil poslední naději, že se bude moci podílet na byznysu kolem nového filmového ocenění.

Česká filmová a televizní akademie, která za novými cenami stojí, se rozhodla založit novou produkční firmu ČFTA produkce (společníkem je Filmová akademie, z.s.). Jejím hlavním úkolem bude produkování slavnostního ceremoniálu nových filmových cen a shánění byznysových partnerů. Ve vedení společnosti ČFTA produkce jsou nyní Ivo Mathé, střihač Jan Mattlach a producent Pavel Strnad (foto). K pořádání cen se tak nebude vypisovat žádný původně zvažovaný tendr.

První předávání filmových cen akademie proběhne 22. února 2014 v pražském Rudolfinu. Moderátorem večera, který odvysílá v přímém přenosu Česká televize, bude Marek Eben, ceremoniál bude režírovat Michal Caban. Generálním partnerem výročních cen bude ČEZ, o generálním partnerství jedná akademie také se značkou Magnesia.

K rozkolu mezi Vachlerem a filmovými a televizními akademiky došlo po letošním ceremoniálu 20. ročníku Českých lvů. Ten byl kritizován za nedostatečnou úroveň a reprezentativnost. Vachler stál u zrodu Lvů, stejně tak u vzniku ČFTA v roce 1995. V roce 2005 režíroval komedii Doblba!, v současné době natáčí polodokument Tajemství a smysl života.