Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Horová odchází z vedení Barrandov Productions

15:39, 4. 12. 2012
Televize Film Aleš Borovan

Šéfka produkční společnosti Barrandov Productions (BP) Zuzana Horová  odchází z firmy. Borovan.cz to potvrdila sama Horová. Firma patří do filmové skupiny miliardáře Tomáše Chrenka. Změna souvisí s nástupem nového manažerského vedení TV Barrandov, pro kterou BP produkovala televizní pořady. Novým ředitelem televize se na podzim stal bývalý obchodní ředitel České televize Robert Kvapil, kterého vyslal mediální podnikatel Jaromír Soukup.

Letos v září Soukupova společnost Empresa Media oznámila, že vstoupí do Barrandov Televizní Studio, kterou rovněž ovládá skupina investorů v čele s miliardářem Tomášem Chrenekem. Převod vlastnictví televize však fakticky dosud neproběhl. Změnu musí schválit antimonopolní úřad a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Novému managementu se podle informací Borovan.cz příliš nelíbila cena pořadů, které BP pro TV Barrandov vyráběla. Kupříkladu výroba pořadu To byl náš hit v roce 2011 stála skoro 14 milionů korun. Produkce Barrandovského videostopu pak skoro devět milionů korun.

Barrandov Productions v roce 2011 dosáhla tržeb ve výši 50 milionů korun (meziroční nárůst o 290 procent) a zisku skoro dva milionu korun (nárůst skoro o dva miliony korun).