Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Do Česka přijede Donald Sutherland, „přiveze“ investici 200 milionů

08:11, 5. 12. 2012
Televize Film Aleš Borovan

Jednou z největších filmových investic v České republice v roce 2013 se stane natáčení německo-francouzského kriminálního seriálu Crossing Lines. Hlavní hvězdou televizní série je kanadský herec Donald Sutherland. Producenti ze Sony Pictures Television International zde hodlají utratit skoro 200 milionů korun. Část zakázky by měla získat společnost Barrandov Studio miliardáře Tomáše Chrenka.

Z celkového rozpočtu přes 113 milionů korun padne na nákupy služeb českých firem - cateringu, ubytování, dopravy nebo stavby dekorací. Dalších více než 45 milionů producenti zaplatí za honoráře hercům a členům štábu. České natáčení organizuje produkce Stillking Films. Seriál vypráví o pronásledování zločinců na evropském kontinentu. Po skončení výroby by producenti měli v rámci programu podpory filmového průmyslu (PPFP) dostat ze státního rozpočtu částku 27 milionů korun na proplacení části utracených peněz.

Velké zahraniční produkce do Česka přilákal vládní PPFP, který byl spuštěn v roce 2010. Doposud do něj vláda nalila skoro 900 milionů korun. Jednou z největších investic od té doby se stalo natáčení blockbusteru Mission: Impossible 4 s Tomem Cruisem (investice přes 250 milionů korun) nebo seriálu Missing americké televize ABC (investice 500 milionů korun).