Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Miliardář Bakala zruší Centrum Holdings k červenci 2014

aktualizováno
15:39, 6. 11. 2013

Rozsáhlá restrukturalizace mediálních aktivit miliardáře Zdeňka Bakaly, o které jsme informovali předplatitele před několika týdny, dostává přesnější obrysy.

Internetový hráč Centrum Holdings (CH) zfúzuje s vydavatelstvím Economia k 1. červenci 2014, značka samotná úplně zmizí z českého mediálního trhu. V příštím roce rovněž jako samostatná firma zanikne i Respekt Publishing (RP), který vydává týdeník Respekt. RP opět zfúzuje s Economií. Ještě předtím od 1. ledna 2014 dojde k propojení obchodních útvarů, kterým nyní šéfuje Pavel Vopařil.

Obchodníci Economie a CH začnou zastupovat i další mediální projekty - v tuto chvíli je od ledna dohodnuta spolupráce s Partners media, kteří stojí za portálem Penize.cz. Poveřený šéf Economie Kamil Čermák nevylučuje v blízkém výhledu akvizice existujících mediálních projektů, které jsou nyní na prodej.

Nová Economia bude obchodně stavět na třech pilířích: 1. prodej obsahu, přičemž od příštího roku se bude prodávat i část prémiového obsahu portálu ihned.cz. Cílovkou budou nově tuzemští decision makers. Plus společná nabídka inzerce. Tím se vydavatelství chce podle Vopařila dostat z cenové eroze inzerce. 2. Silný online svázaný s lokálními online produkty. 3. Servis pro malé a střední firmy.

Na výdajové stránce nastane/nastává mohutné škrtání. Z celkem ze 650 zaměstnanců všech tří firem bude do konce roku propuštěno 112, v případě Economie a Centrum Holdings to bude vždy cca 35 procent dosavadního personálního stavu. Ukončeny budou weby amapy.cz, fotoalba.centrum.cz a cafeweby typu crazycafe.cz nebo radiocafe.cz. Ukončen bude i lifestylový magazín Bel´mondo, ve kterém firma prodělala miliony korun. V letošním roce Economie opět skončí v minusových číslech (řádově desítky milionů korun), v příštím roce by už měla být "samofinancovatelná".

Odběr newsletteru:

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Rychlovky

  • Media Club: primácké mediazastupitelství, které zastupuje nejen kanály Primy, ale i televize Óčko a TV Barrandov, dosáhlo v červnu celodenní share 34,28 procenta v CS 15+, 33,79 procenta ve strategické cílové skupině 15 a 69 let a v prime time share 35,27 procenta v CS 15+.

  • Stratex Communication: reklamní a marketingová agentura v roce 2019 utržila 56 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 3 miliony méně. Čistý zisk klesl z 2,4 milionu na 2 miliony korun.

  • Činoherní klub: pražské divadlo v roce 2019 získalo výnosy ve výši téměř 35 milionů korun. Z toho na provozní dotace připadlo více než 22 milionů. Profit divadla za loňský rok dosáhl 250 tisíc.

  • Škoda Auto: Bernhard Maier k 31. červenci 2020, po téměř pěti letech v čele společnosti, opouští pozici předsedy představenstva. Jeho nástupce bude zvolen při prvním zasedání představenstva v srpnu 2020.

  • Vodafone: kmitočty, na kterých funguje starší mobilní síť 3G, mobilní operátor uvolní pro modernější 4G LTE a 5G. Celoplošné vypnutí 3G je naplánováno na březen 2021. "Díky uvolnění frekvencí dokážeme zvyšovat rychlost i kvalitu naší sítě. Je to zároveň cesta k rychlejšímu rozšíření nejmodernější technologie 5G. Právě sítě páté generace otevřou spotřebitelům i firmám technická řešení, která dosud nebyla možná," uvedl Milan Zíka, viceprezident pro technologie českého Vodafone.

  • The Ship: konzultační společnost CGL (vládní a parlamentní lobbing), First Partners (majoritní vlastník je poradenská společnost Clay & Wurmfeld Petra Hlínky a Pavla Peška), Petr Pařízek, Rostislav Starý a Jaroslav Duroň startují novou agenturu The Ship. Ta klientům nabídne propojení komunikace s veřejností a spolupráci s politickou reprezentací. Agenturu společně povedou Daniel Klíma, ředitel CGL, a Petr Pařízek, vedoucí týmu korporátní komunikace v PR.Konektor.

Recenze

Bourák

Tohle je mimořádně smutné - nový film Bourák renomovaných tvůrců Ondřeje Trojana (režie) a Petra Jarchovského (scénář) aspiruje na pozici nejvíce nesmyslného a nejzbytečnějšího českého snímku posledních let. Hned vedle ultra obávaného titulu Poslední plavky (2008).

Těžko říci, kdo se na výsledném fiasku Bouráka podílel více, zda Trojanova režie či Jarchovského scénář. Zatímco Trojan má na kontě výborné filmy jako Želary, Občanský průkaz a s přimhouřením očí snad i Toman, Jarchovský je nevyzpytatelný, podepsán je pod řadou zdařilých (Občanský průkaz), ucházejících (Pupendo, Musíme si pomáhat), ale i totálně nepovedených věcí (U mě dobrý, Nevinnost, Líbánky). Spíše to bude tak fifty fifty.

Ve filmu o jakémsi zastydlém vyznavači rock`n`rollu a rockabilly nefunguje téměř nic. Režie upachtěná, bez nápadu, invence, jak od nějakého žáka základní školy, příběh (pokud se dá o něčem takovém hovořit) plochý, plytký, nudný, postavy podivné, nezajímavé a jednající nelogicky, dialogy tahají za uši svojí umělostí a plakátovitostí, vtipné momenty skoro žádné. Hudba zapomenutelná, nevýrazná, což je u rocknrollového filmu, který by měl sršet energií, dvojnásob tristní.

Skutečně to musí být frustrující pocit, mít k ruce tak talentované herce jako je Ivan Trojan, Kristýna Boková anebo Jiří Macháček, a nabídnout jim tak podivnou splácaninu. Bourák uštědřil již tak dost pochroumané značce český film další ránu - ve světě nikoho nezajímá a v Česku odpuzuje čím dál více lidí. A to, že na Bouráka finančně přispěl filmový fond, jen podtrhuje celou tu bídu.