reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Nova s Primou závodí, kdo dříve spustí nový kanál

15:49, 5. 12. 2012
Televize Aleš Borovan

Mezi největšími televizemi vypukly závody o to, kdo ještě letos spustí nový televizní program. Prima již několik měsíců pracuje na přípravě dokumentární Primy Zoom (na fotce šéf FTV Prima Marek Singer), startovní investice se budou pohybovat do 200 milionů korun. Konkurenční CET 21 (kanály Nova) včera od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání dostala licenci na komediální kanál Smíchov. Ten bude přiřazen pod programovou ředitelku Alex Ruzek. Nova Group podle všeho napne síly a desítky milionů, aby Smíchov spustila ještě letos.

Naopak u Primy Zoom je velmi pravděpodobné, že odstartuje až v lednu. Ze závodu mají prospěch zejména majitelé vysílacích sítí. Smíchov se podle všeho umístí v MUXu 4 podnikatele Radima Pařízka. Prima Zoom zase odstartuje ve Trojce, kterou provozují České Radiokomunikace.

CET 21 po spuštění Smíchova bude v Česku provozovat již šest kanálů - hlavní Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, MTV a Smíchov. FTV Prima bude o dva zaostávat - Prima family, Prima Cool, Prima Love a Prima Zoom. Starty nových programů velkých hráčů jsou reakcí na fragmentaci trhu a cestou, jak v měření televizní sledovanosti navýšit podíly a tím přilákat více reklamních investic.