Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Babiš měl odmítnout televizi Pětka, ta to popírá

13:48, 6. 12. 2012
Televize Aleš Borovan

Miliardář Andrej Babiš měl minulý týden odmítnout nabídku na odkup televize TV Pětka. Borovan.cz to uvedly důvěryhodné zdroje z AGF Media. Zástupci televize to však popírají. "Jednání s panem Babišem stále probíhají, stejně jako s ostatními oslovenými subjekty," uvedl šéf PR televize Jiří Haramul.  

TV Pětka se ocitla ve finančních problémech poté, co policie začala zabavovat peníze na účtech dosavadního investora Luďka Měkoty.

Je otázka, zda vzhledem k impulzivnosti Babišova rozhodování v oblasti médií je odmítnutí konečné. Jako o dalších oslovených hráčích se spekuluje o Empresa Media mediálního podnikatele Jaromíra Soukupa nebo vydavatelství Ringier.

TV Pětka začala vysílat v polovině října v digitální síti 3 Českých Radiokomunikací. Stojí za ní tým, který na jaře 2010 rozjel vysílání středočeské televize Metropol TV. Někdejší uhlobaron Měkota do obou projektu nalil podle odhadů skoro 350 milionů korun. Podle serveru Digizone.cz Pětka musela kvůli aktuálnímu nedostatku financí omezit výrobu pořadů.