Česká televize a Český rozhlas: ředitelé obou institucí vyzvali ministra kultury Otu Klempíře (Motoristé sobě) k vytvoření pracovní skupiny, za účelem "odborného projednání vládou zamýšlených změn ve financování médií veřejné služby. Zároveň chceme k fundované diskusi přivést všechny další významné subjekty a také odbornou veřejnost. Jsme připraveni vést otevřenou a věcnou debatu o budoucnosti médií veřejné služby. Tyto kroky by měly předcházet jakékoli změně systému financování veřejnoprávních médií," tvrdí šéf ČT Hynek Chudárek a ředitel ČRo René Zavoral.
"Financování Českého rozhlasu a České televize prostřednictvím rozhlasových a televizních poplatků považujeme za preferovanou formu. Nejedná se o pouhý technický detail, ale o klíčovou podmínku jejich samostatné a důvěryhodné existence ve prospěch celé demokratické společnosti," uvedli oba ve společném prohlášení.