Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Film

Herec a režisér Jiří Mádl posílá na knižní trh svůj první román a připravuje třetí film

17:00, 17. 5. 2022

Herec, scenárista a režisér Jiří Mádl (na fotce vpravo) opět překvapuje a osvědčuje mnohostranný talent. Aktuálně expanduje do knižního byznysu, když na trh posílá svůj první román Přitažlivost planety Krypton (nakladatelství BizBooks/Albatros Media). Tématem knihy je "neobvyklý vztah dvou mladých lidí... Oba si dopisují ve virtuálním prostoru zvaném Planeta Krypton. Jejich příběh lemují témata jako hledání domova, budící se sexualita, láska a složité rodinné vztahy".

"První myšlenka na napsání knihy Přitažlivost planety Krypton přišla zhruba před 2,5 lety. Nejdřív jsem pár lidem rozeslal první dvě kapitoly a čekal na reakce, pak jsem začal psát," uvedl Mádl. "Všechny virtuální věci stejně jako sociální média od sebe spíš pořád odkopávám. Ale asi ve mně zanechaly dojem, a to tou jistou jinakostí. Tak velmi proměnily náš svět. Myslím, že u lidí se sklonem k povrchnosti to zanechalo povrchnost, u lidí citlivějších naopak otevřely prostor pro hledání toho, co jsou. Pro vytvoření nového prostoru, kde je bezpečno. Pro vytvoření Planety Krypton."

Kromě toho Mádl pracuje na svém třetím celovečerním filmu Vlny. Ten bude vyprávět příběh z Českého rozhlasu v 60. letech. Projekt podpořil filmový fond částkou 15 milionů korun. Vzniká v koprodukci Česko a Slovensko.

..
Celý článek ⇢

Ostrá komedie Vyšehrad: Fylm utržila za prodej kinovstupenek přes 90 milionů

09:23, 17. 5. 2022

Nekorektní komedie Vyšehrad: Fylm (foto) se i v pátém týdnu promítání drží vysoko v žebříčku TOP 20 UFD podle víkendových tržeb. Za uplynulý víkend prodala kinolístky za více než 3,5 milionu korun. Celkové hrubé tržby za pět týdnů v kinech překročily 94 milionů korun. Návštěvnost přesáhla 530 tisíc diváků. Vyšehrad: Fylm tak potvrzuje aspiraci na komerčně nejúspěšnější český film letošního roku.

Na prvním místě žebříčku TOP 20 setrvává nová marvelovka Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, která má po dvou týdnech na kontě 46 milionů korun za prodej lístků a návštěvnost 266 tisíc diváků.

..
Celý článek ⇢

Nadějná producentka se stala pětinovou spolumajitelkou filmové a reklamní produkce

15:45, 16. 5. 2022

Filmová a reklamní společnost, která nyní změnila složení vlastníků, se kromě jiného chystá na natáčení prvního hraného celovečerního filmu. To by mělo začít za několik týdnů a probíhat bude až do roku 2023. Kromě toho vyvíjí několik animovaných sérií pro mladé a pro děti...
Celý článek pouze pro předplatitele ⇢

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství utržil v kinech za víkend dalších 145 milionů dolarů

08:46, 16. 5. 2022

Nová marvelovka Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (foto) udržuje solidní byznysové výkony v kinech po celém světě. Během uplynulého víkendu prodala v Severní Americe kinolístky za 61 milionů dolarů a ve zbytku světa za 84 milionů. Celkové tržby blockbusteru se zvedly na 688 milionů dolarů, čímž se již dostal nad tržby prvního filmu Doctor Strange (2016; 678 milionů). Z toho na 49 mezinárodních trhů připadlo 396 milionů dolarů.

..
Celý článek ⇢

V Česku finišuje výroba celovečerního filmu německého producenta

14:30, 13. 5. 2022

Investice do výroby by se měla pohybovat ve vyšších desítkách milionů korun. Na zakázce se podílí kupříkladu i společnost Barrandov Studio (barrandovské ateliéry) miliardáře Tomáše Chrenka, která poskytuje služby fundusu a pronajímá prostory pro zázemí...
Celý článek pouze pro předplatitele ⇢

Kontroverzní rapper Řezník pošle do kin pokračování nekorektní komedie Párty Hárd

08:50, 13. 5. 2022

Režisér a producent Marty Pohl, známý v hudebním světě též jako rapper Řezník, posílá na filmové diváky další porci nekorektního humoru ve zběsilé komedii Párty Hárder: Summer Massacre (foto). První film Párty Hárd (2019) o třech středoškolácích a jejich vysněné party má na YouTube přes milion zhlédnutí. Nový snímek má premiéru tentokráte v kinech 23. června.

Pokračování filmu Párty Hárd podle svých tvůrců dodržuje všechna pravidla filmových pokračování. Měl by být větší, bláznivější, vtipnější a odvážnější. „V druhém dílu máme větší výpravu i štáb, více herců, rekvizit a lokací, speciální efekty, pár davových scén a animovanou pasáž. Pořád to ale bude velká jízda plná černého humoru, frustrace, masturbace a konzumace všeho možného. Podtitul Summer Massacre naplníme," tvrdí Pohl.

Producenty Párty Hárder je ZNK Productions a Bratři (Pavel Vácha, Marty Pohl, Marek Brožek) Scénář a režii měl na starosti Marty Pohl, kameru Marek Brožek.

..
Celý článek ⇢

Nekorektní komedie Vyšehrad: Fylm na dohled brilantní byznysové mety 100 milionů

09:56, 10. 5. 2022

Zběsilá komedie Vyšehrad: Fylm (foto), která si střílí z fotbalu a z politické korektnosti, i čtvrtý týden po premiéře prodává kinolístky po milionech korun. Za uplynulý víkend kinotržby překročily vysoko 6 milionů korun. Celkové hrubé tržby za 4 týdny promítání se zvedly na 85 milionů korun. Návštěvnost dosáhla 500 tisíc diváků. Dle vývoje návštěvnosti a vzhledem k popularitě brandu se dá předpokládat, že v následujících týdnech by měla padnout hranice 100 milionů tržeb. Skvělý úspěch pro produkční firmu Gangbang production.

I přes dobrý výkon Vyšehrad na první pozici žebříčku TOP 20 UFD podle víkendových tržeb vyklidil místo pro novou marvelovku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství. Ta za premiérový týden v kinech utržila přes 30 milionů korun. Lístky si koupilo téměř 180 tisíc diváků.

..
Celý článek ⇢

Druhý pokus: v létě se má točit film o odbojové skupině bratří Mašínů

14:57, 9. 5. 2022

Tato zpráva bezpochyby naštve komunisty všeho druhu. Po několika letech příprav by v srpnu 2022 měla padnout první klapka očekávaného filmu o legendární odbojové skupině bratrů Mašínů, která byla součástí třetího, protikomunistického odboje v tehdejším Československu...
Celý článek ⇢

Marvelovka Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství utržila téměř půl miliardy dolarů

07:57, 9. 5. 2022

Nová marvelovka Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (foto) z Disney’s Marvel Cinematic Universe a druhý film linie s Doctorem Strange vstoupila do kin po celém..
Celý článek ⇢

Režisér a producent Chlupáček startuje natáčení nového filmu Úsvit

09:23, 7. 5. 2022

Tým producenta a režiséra Matěje Chlupáčka a producentky Majy Hamplové (oba společnost Barletta) začal v dobových kulisách vily v Lysé nad Labem točit nový film Úsvit (foto). Premiéra je naplánovaná na podzim 2023...
Celý článek ⇢