Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Agentura Adexpres.com (skupina Dentsu) mění ředitele, Galgonek odchází Hráči dne

16:47, 6. 4. 2021

Digitální agentura Adexpres.com (komunikační skupina Dentsu Czech Republic) mění po 12 letech nové vedení. Pozici managing directora se rozhodl opustit Jan "Galgy" Galgonek, který společnost založil v roce 2008 a do března letošního roku stál v jejím čele. V roce 2016 agenturu koupila právě Dentsu. Vedením Adexpres.com byl nyní dočasně pověřen Jiří Vítek (foto; dlouhé roky působil jako CEO mediálky Mindshare), který v Dentsu působí na pozici chief of media performance service line CEE. Nový management pak vzejde z výběrového řízení, které se uskuteční v následujících měsících.

Galgonek si nyní plánuje kratší pauzu, po které se chce věnovat vlastnímu podnikání. "Věřím, že nadešel ten správný okamžik se posunout dále v profesním životě a věnovat se novým byznysovým příležitostem." Jak jsme psali již dříve, Galgonek je aktivním investorem, kromě jiného v segmentu zážitkových her (zde je v plánu expanze, zejména do evropských destinací) nebo konzultantského byznysu (viz odkaz pod textem).

Adexpres.com v čele s Vítkem čeká již nyní celá řada úkolů. Kromě jiného onboarding nového klienta Danone. Celá síť Dentsu aktuálně prochází globální restrukturalizací (omezení množství několika desítek provozovaných značek), v Česku by se mělo objevit několik novinek (viz odkaz).