Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Aktuálního šéfa ČT Petra Dvořáka vyzve na souboj sedm dalších kandidátů na nového ředitele Hráči dne

18:06, 19. 4. 2023
Televize Aleš Borovan

Již jsou známi hlavní vyzyvatelé aktuálního ředitele České televize Petra Dvořáka, kteří spolu s ním změří síly v probíhající volbě (staro)nového šéfa Kavčích hor. Vedle Dvořáka, který ČT velí od roku 2011, to jsou: Martin Konrád (foto), Jan Souček, Jan Štern, Ondřej Vrbík, Jiří F. Potužník, Pavel Hřídel a Ondřej Cón.

Dvořák je považován za favorita volby, podle našich informací údajně již měly být rámcově dohodnuty důležité dealy s vlivnými politickými a dalšími hráči. Další postup volby: 17. května proběhne hlasování o zúžení počtu uchazečů na 5 kandidátů, kteří postoupí do závěrečného kola. Volit by se mělo 7. června.

Do procesu volby ředitele ČT vstupují aktuální snahy vládní koalice, zejména hnutí STAN, zanořeného do korupčního skandálu (viz text zde), která se snaží na sílu protlačit legislativním procesem kontroverzní novelu zákona o České televizi. Ta umožní vládním stranám, v případě schválení, navolit si své radní do Rady ČT a tím pádem zvolit si i "svého" ředitele Kavčích hor.