Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Albatros Media má zájem koupit knižní byznys Mladé fronty Hráči dne

09:42, 11. 10. 2020

Jeden z největších hráčů na knižním trhu, společnost Albatros Media (majitelé Jaroslav a Silke Horákovi), vstupuje do zamotaného případu vydavatelství Mladá fronta (MF) v úpadku (bývalý majitel František Savov, nyní v britském exilu). Podle údajů v insolvenčním rejstříku Albatros (na fotce ředitel Václav Kadlec) má zájem o odkup knižní divize MF, nabízí za ni 35 milionů korun. Jedná se o indikativní nabídku, která "platí za předpokladu, že k převodu knižní divize dojde do 31. října 2020". Albatros tak chce s případnou novou akvizicí silněji inkasovat od zákazníků na lukrativním vánočním trhu.

"Tato nabídka předpokládá nabytí kompletního portfolia aktiv používaných v současnosti pro provoz knižní divize Mladé fronty, a zahrnuje také nabytí práva neomezeného a neohraničeného užívání značky a loga Mladé fronty pro použití na knižní produkci a přechod všech zaměstnanců knižní divize," uvádí Albatros.

Ještě na počátku letošního září to vypadalo, že celá kauza kolem MF má jasné rozuzlení - vydavatelství v úpadku se v aukci prodalo za 50,1 milionu korun, nejvyšší částku měla podat společnost PP Partners Prague. Členem představenstva firmy je Andrej Čírtek, který je uváděn jako tiskový mluvčí zbrojní a strojírenské skupiny Czechoslovak Group (CSG). Jenomže o několik dní později Vrchní soud v Praze zrušil prohlášení konkurzu a následný prodej mediálního domu v aukci. Důvodem měla být údajná podjatost soudce Zdeňka Strnada, který o věci rozhodoval.