Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Antikvariát Knihobot.cz: v roce 2020 jsme prodali knihy za 18 milionů Hráči dne

15:37, 10. 1. 2021

Pražský internetový obchod s knihami z druhé ruky Knihobot.cz hlásí solidní byznysová čísla za rok 2020. "V roce 2020 Knihobot.cz prodal asi 110 tisíc knih v celkové hodnotě 18 milionů korun a stal se tak největším českým prodejcem knih z druhé ruky se zhruba pětinovým podílem na antikvárním trhu. Podobné množství knih přijal od svých klientů do komisního prodeje. Za prodané knihy vyplatil jejich majitelům kolem 7 milionů korun - tedy asi 3333 korun na osobu," uvedl tiskový zástupce firmy František Brož.

Loňský růst se tak měl pohybovat na úrovni 140 procent. Průměrná cena prodané knihy byla 140 korun, průměrná výše jedné objednávky 470 korun. Většinu knih přijatých do komisního prodeje se podle Knihobotu podařilo prodat do 3 měsíců.

"Knihobot a obecně celý antikvární trh mají na to dostat se s množstvím prodaných titulů výrazně výš. Dnes do antikvariátů putuje pouhé procento nově vytištěných knih, potenciál je podle nás asi desetinásobný. I proto tento rok cílíme na padesátimilionový obrat. Chceme dále rozvíjet naši síť, rádi bychom otevřeli další dvě pobočky a počet prodaných knih zvedli o 180 procent," uvedl zakladatel a spolumajitel společnosti (24 procent) Dominik Gazdoš (foto).