Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Aukční portál Aukro.cz mění nejvyšší vedení, nový CEO přichází z fitness obchodu Hráči dne

12:36, 10. 1. 2023
Internet Aleš Borovan

Novým ředitelem velkého aukčního portálu Aukro.cz (většinový majitel Pale Fire Capital) se stal od ledna Peter Topor (foto). Dosavadní CEO Jan Sadílek (květen 2021 až prosinec 2022) v působení v Aukru pokračuje, nově má na starosti oblast Sběratelství a Starožitnictví a stává se marketingovým ředitelem portálu. Topor dosud působil ve společnosti GymBeam (fitness obchod) a dříve také v e-commerce společnostech Shoptet a Footshop.

"Úlohou Petra Topora bude pokračovat v nastavené strategii a zajistit další růst firmy novými rozvojovými projekty. Zaměří se zejména na produktovou a geografickou expanzi, prodej vráceného zboží z e-shopů a další zlepšování Aukra pro prodávající i kupující na počítači i mobilu," uvedl fond Pale Fire Capital.

Obrat Aukra v roce 2021 dosáhl 175 milionů korun, což je oproti roku 2020 nárůst téměř o 40 procent. Čistý zisk se meziročně zvedl ze 14 milionů na 35 milionů korun. Celkem bylo v roce 2021 na Aukru vystaveno téměř 32 milionů položek. TOP kategorií se stalo Sběratelství s ročním obratem 1,47 miliardy korun, následuje Starožitnosti a umění s 507 miliony.