Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Aukční portál Aukro povede Sadílek (ex-Alza.cz) Hráči dne

12:36, 3. 6. 2021

Aukční portál Aukro má nového ředitele (CEO), kterým se stal Jan Sadílek, dosavadní marketingový co-ředitel Alza.cz. Na pozici vystřídal ředitele a jednatele Michala Oškeru (ten by podle našich informací měl v Aukru zůstat). S novým šéfem firma připravuje změny v obchodní strategii a díky plánované akceleraci byznysu otevřela řadu nových pozic. Nabírat bude mimo jiné pro novou pražskou pobočku.

Cílem je dosáhnout v roce 2025 ročního obratu (číslo týkající se objemu prodaného zboží přes portál) okolo 20 miliard korun, což je pětinásobek letošního plánované cifry. Přes Aukro se za posledních 12 měsíců prodalo zboží za 3 miliardy korun, v roce 2021 firma směřuje ke 4 miliardám. Tržby společnosti Aukro v roce 2019 překročily 94 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 10 milionů více. Celkový obrat dosáhl 102 milionů (meziročně plus 8 milionů).

"Aukce u nás tvoří 85 procent transakcí a mají obrovský potenciál do budoucna, neboť se jedná o nejspravedlivější určení ceny jak pro kupujícího, tak prodávajícího. Plánujeme růst v rámci nových vertikál, jako jsou reality nebo auta a posílit sekci s oblečením či elektronikou. Máme také ambice expandovat do regionu CEE, první na řadě bude Slovensko," uvedl Sadílek.

Vedle změny ve vedení aktuálně Aukro prochází také posunem ve vlastnické struktuře, stávající majoritní podíl dále navyšuje investiční skupina Pale Fire Capital (PFC). "PFC nyní dle dohodnuté strategie s druhým vlastníkem, investiční skupinou Leverage, zvyšuje svůj podíl v Aukro na 82 procent (z cca 60 procent, pozn. aut.),“ uvedl David Holý, jeden ze zakládajících partnerů PFC.