Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Bernard spouští kampaň, upozorňující na cenzuru na Facebooku nebo Twitteru Hráči dne

09:39, 22. 10. 2022

Pivovar Bernard záslužně spouští kampaň na téma svobody projevu. To je čím dál důležitější v kontextu sílící politické cenzury na velkých sociálních sítích jako Facebook nebo Twitter nebo vzhledem k řadě kroků Fialovy vlády, ohrožujících svobodu a demokracii v České republice (nezákonné vypínání webů na podnět vlády, kontroverzní zmocněnec pro vládní propagandu v médiích, potají vytvářený zákon proti tzv. dezinformací pod ministrem vnitra Vítem Rakušanem, o kterém nemá podrobnosti ani koaliční ODS atd.).

Kampaň vznikla ve spolupráci Společností pro obranu svobody projevu (SOSP) a upozorňuje na mazání příspěvků a blokace účtů na velkých sociálních sítích. SOSP touto aktivitou navazuje na petici Stop cenzuře, která byla nedávno odevzdána s více než 25 tisíci podpisy českých občanů zákonodárcům a v prosinci k ní proběhne veřejné slyšení. Kampaň proběhne v hospodách, kde čepují Bernarda, do kterých byly obchodními zástupci rozvezeny pivní podtácky s reálnými motivy blokací účtů či mazání příspěvků na sociálních sítích (viz foto).

"Vzpomínám si na porevoluční období, devadesátá léta, kdy u nás skutečně zavládla svoboda, svoboda názoru. Nikoho ani nenapadlo, že by si mohl dovolit nějaký názor označit za konspirační nebo dezinformační jen proto, že se mu nehodí do jeho vidění světa. Dneska tu ale máme docela jinou atmosféru, kdy se právě toto začalo bohužel dít naprosto masivně," uvedl majitel pivovaru Stanislav Bernard, který je jedním ze členů poradního sboru SOSP.