reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Blockchainový fond Rockaway Capital již od investorů vybral miliony dolarů, desetinu cílové částky Hráči dne

09:08, 2. 12. 2020

Rockaway Blockchain Fund (RBF; Rockaway Capital Group), fond specializovaný na investice do blockchainových technologií, čtvrt roku od založení vybral desetinu cílové částky. V těchto týdnech překročil hranici naraisovaných 10 milionů dolarů (aktualizace: cifra k 3. prosinci překročila 12 milionů, pozn. aut.), cílová částka je tedy 100 milionů dolarů. Fond vedený Viktorem Fischerem (foto) má aktuálně nainvestováno do devíti startupů a pěti venture capital (VC) fondů zaměřených na blockchain. Čerstvým přírůstkem je pak desátá investice: platforma 1inch.exchange, která agreguje decentralizované burzy pod jednu střechu a umožňuje uživatelům získat nejlepší cenu ze všech těchto burz.

Mezi investice patří kupříkladu platební měna na blockchainu pro e-commerce Terra, startup Opium Protocol, který umožňuje decentralizovanou obdobu tradičního obchodu s finančními deriváty, a operační systém pro vytváření decentralizovaných finančních aplikací Solana, jehož valuace už překročila miliardu dolarů.

"Investujeme 30 procent kapitálu do špičkových VC fondů a 70 procent kapitálu přímo do firem a plánujeme mít v portfoliu 10 fondů a 40 firem. Každý z našich fondů bude mít v portfoliu 40 firem, takže dohromady budeme pokrývat cca 400 firem. A to už je dostatečně široký záběr na to, abychom trefili i další unicorny," uvedl Fischer. Mezi investory fondu patří i zakladatel Techcrunch Mike Arrington, většinu tvoří takzvaní High Net Worth Individuals primárně z Česka, Švýcarska a Velké Británie.