Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Bohemia Interactive posílá do globálního prodeje první hru od externího vývojáře Hráči dne

16:46, 3. 5. 2023

Další zajímavý byznysový krok pro jedno z největších herních studií v Česku Bohemia Interactive. Již dříve ohlášená nová hra Silica, o které jsme psali před měsícem, dnes vstupuje do předběžného přístupu globální prodejní platformy Steam. Cena hry je v Early Access, ve kterém zůstane 9 až 12 měsíců, stanovena na 19,99 USD. Po skončení předběžného přístupu pak na 24,99 USD. Herní titul je kombinací real time strategy/first-person shooter, odehrávající se na fiktivní planetě Baltarus tisíce světelných let od Země.

Silica je prvním titulem vyvinutým v Bohemia Inkubátoru - novém labelu Bohemia Interactive, jehož cílem je pomáhat nezávislým tvůrcům vyvíjet a představovat jejich hry globálnímu publiku. Za vývojem Silicy stojí Martin "Dram" Melichárek, který byl hlavním vývojářem hry Take On Mars.

Bohemia Interactive vlastní Marek Španěl se Slavomírem Pavlíčkem (foto), minoritní podíl zde má čínský koncern Tencent Holding. BI stojí za úspěšnými herními tituly jako ArmAOperace FlashpointVigor nebo DayZ. Studio v roce 2021 utržilo 1,12 miliardy korun. V meziročním srovnání to je nárůst o 1,5 procenta (o 17 milionů). Provozní výsledek narostl z 719 milionů na 749 milionů korun. Net profit dosáhl úctyhodných 616 milionů (o rok dříve 607 milionů).