reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Brněnská hudební legenda Dunaj se vrací na trh s novým studiovým albem. Po čtvrt století Hráči dne

12:14, 22. 9. 2022
Hudba Koncerty Aleš Borovan

Kultovní alternativní kapela Dunaj (foto) se po desítkách let vrací do hudební branže s novou nahrávkou. Nové studiové album Za vodou je prvním po 26 letech, které uběhly od vydání předchozího alba La La Lai (1996). Vydání alba předznamenává videoklip k titulní skladbě Za vodou režiséra Jana Foukala, který vychází v těchto dnech. Producenty alba jsou Petr Ostrouchov (nahrávky Vladimíra Mišíka, Lenky Dusilové) a Aid Kid, kteří spolupracovali již na oceňovaném albu Dusilové Řeka.

Na albu hostuje zpěvačka Iva Bittová a ve dvou písních zní z archivních nahrávek i hlas Jiřího Kolšovského, někdejšího frontmana Dunaje, který zemřel v roce 1998. Dunaj novinku pokřtí sérií koncertů, na nichž s kapelou vystoupí i oba producenti alba. Album vyjde současně na CD, LP a digitálně.

Album bylo natočeno a smícháno od března do července 2022 ve studiu Sono Records Doupě, mistrem zvuku byl Milan Cimfe, mastering alba provedl Pavel Karlík. Vydavatelem je Animal Music. Album Za vodou bude distribuováno (fyzicky i digitálně) Supraphonem, která nabízí celý katalog Animal Music.