reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Velkofilm Avatar: The Way of Water v kinotržbách překračuje hranici 2 miliard dolarů Hráči dne

08:09, 23. 1. 2023
Film Aleš Borovan

Skvělý úspěch pro režiséra, filmového vizionáře a producenta Jamese Camerona. Jeho aktuální velkofilm Avatar: The Way of Water (foto; studio 20th Century) v těchto dnech překračuje velkolepou metu 2 miliard dolarů z prodejů kinolístků po celém světě. Tuto hranici Cameron již dříve označil jako hranici rentability a indikátor byznysového úspěchu druhého Avatara. Z celkové sumy tržeb připadá cca 600 milionů na USA a Kanadu, zbytek pak na mezinárodní trhy (Čína - 230 milionů dolarů).

Aktuální prodeje Avatar 2 v kasách kin tak tento blockbuster katapultují mezi šest nejvýdělečnějších filmů všech dob, jejichž kinotržby překročily 2 miliardy dolarů. Sem patří i první Avatar, Avengers: Endgame, Star Wars: The Force Awakens, Avengers: Infinity War a Titanic. Tři z těchto velkofilmů režíroval Cameron - Titanic, Avatar a nyní Avatar: The Way of Water. Úspěch Avatara 2 znamená, že Cameron může do kin poslat nejen třetí díl ságy (podle všeho v roce 2024), který je aktuálně v postprodukci, ale i čtyřku a možná i pětku.

První Avatar (všechna uvedení) doposud prodal kinovstupenky za 2,923 miliardy dolarů, čímž se zařadil na první místo žebříčku nejvýdělečnějších blockbusterů. Z celkové sumy připadá 785 milionů na severoamerický trh, zbylých 2,138 miliardy na mezinárodní trhy.