Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Část rady ČT znepokojena situací v publicistice Kavek v souvislosti s kauzou slepičáckého gangu Hráči dne

09:47, 11. 7. 2022
Televize Aleš Borovan

Situací v publicistice České televize se na svém dalším zasedání velmi pravděpodobně bude zabývat Rada ČT. Část radních znepokojil možný dopad kauzy tzv. slepičáckého gangu (podle policie výpalné a cinklé zakázky v pražském dopravním podniku a jinde, režírované některými kmotry a politiky STAN) dovnitř veřejnoprávní stanice. Jak jsme informovali již dříve, pořad Reportéři ČT (dramaturg Marek Wollner) před lety zpracovával reportáž o jednom ze šéfů gangu, Petrovi "Slepičákovi" Hlubučkovi, tehdy náměstkovi primátora za STAN.

Bývalá redaktorka a autorka zpracovávané reportáže Markéta Dobiášová na svém Fb účtu promluvila o tlacích organizované skupiny kolem "Hlubučka, developerů, bohužel i bývalých novinářů ve službách STAN" na ČT. Reportáž nakonec nebyla odvysílána. "Je to vážné obvinění, které zpochybňuje politickou nezávislost jednoho z profilových pořadů ČT. A nejde jen o jeden dva roky starý anonymní dopis, na který minulý týden upozornil expolicista Šlachta, ale především o veřejné vyjádření autorky neodvysílané reportáže M. Dobiášové, která tlaky organizovaného Hlubučkova gangu potvrdila," uvedl předseda rady Pavel Matocha.

Vedení ČT se kauzou podle všeho zabývat nebude. Na dotaz Borovan.cz mluvčí televize Karolína Blinková uvedla pouze: "Marek Wollner a redakce publicistiky mají důvěru České televize."