Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Cena akcií velkého provozovatele kin Cineworld Group klesla o desítky procent Hráči dne

08:32, 21. 8. 2022
Film Aleš Borovan

Zprávy o problémech firmy poslaly ke dnu cenu akcií Cineworld Group, který je označován jako druhý největší kinořetězec na světě. Multiplexy provozuje i v Česku pod značkou Cinema City. Cineworld trápí vysoký dluh v řádu miliard dolarů a nižší návštěvnost v důsledku změněného chování lidí po covidu. Akcie v posledních dnech klesly o desítky procent až na úroveň přes 4 pence za kus. "I přes postupné oživení poptávky od znovuotevření v dubnu 2021 zůstala úroveň návštěvnosti v poslední době pod očekáváním. Tato nižší úroveň návštěvnost v důsledku omezené nabídky filmů by měla pokračovat až do listopadu 2022 a očekává se, že v blízké budoucnosti negativně ovlivní obchodování a likvidní pozici skupiny."

Cineworld aktuálně jedná "s různými zúčastněnými stranami a vyhodnocuje různé strategické možnosti, jak získat dodatečnou likviditu a případně restrukturalizovat rozvahu prostřednictvím komplexní transakce na snížení zadlužení. Jakákoli transakce snižování zadluženosti bude mít pravděpodobně za následek velmi významné rozředění stávajících podílů v Cineworld."

Cineworld provozuje po celém světě celkem 750 multikin s 9200 sály. Do kin Cineworldu loni dorazilo přes 95 milionů lidí, o rok dříve více než 54 milionů (meziročně plus 76 procent).