Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Cenový srovnávač Heureka vydá dluhopisy za více než 600 milionů Hráči dne

09:20, 26. 11. 2020

Skupina cenových srovnávačů Heureka Group, kterou ovládá Petr Kellner, Daniel Křetínský a Rockaway Capital, jde na trh pro další stovky milionů. Na přelomu listopadu a prosince navýší emisi 5 letých dluhopisů až o 650 milionů korun na celkový objem emise 3,2 miliardy korun. Dluhopisy s nominální hodnotou 10 tisíc korun a splatností v roce 2025 mají kupon ve výši 5,25 procenta p.a. Na trh je budou umísťovat J&T Banka a PPF banka.

Heureka chce využít momentálně příznivé situace e-commerce (pandemie a vládní restrikce) k posílení vlastního byznysu. "Průměrná měsíční návštěvnost webů Heureka Group rostla v prvním pololetí letošního roku o 10 procent, a ještě před hlavní sezonou tak dosáhla průměrného ročního růstu z minulých let," uvedl Tomáš Braverman (foto), CEO Heureka Group. Průzkum mezi internetovými uživateli Heureka Group, probíhající v dubnu a srpnu 2020, navíc ukázal, že vládní opatření budou mít dopad také na nákupní chování zákazníků.

Do Heureka Group patří kromě české a slovenské Heureky také maďarské Árukereső.hu, rumunské Compari.ro, bulharské Pazaruvaj.com, slovinské Ceneje.si, chorvatské Jetfinije.hr, srbské Idealno.rs a bosenské Idealno.ba.