Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Česká televize: agentura Médea plní náš splátkový kalendář Hráči dne

18:48, 21. 2. 2021

Psychologicky to musela být zajímavá situace. Mediální agentura Médea Jaromíra Soukupa, aktuálně v insolvenčním řízení, požádala Českou televizi o potvrzení, že Kavčí hory nemají vůči agentuře pohledávky po splatnosti. Není to tak dávno (cca 3 roky), co se mediální magnát Soukup v několika svých pořadech na TV Barrandov poměrně ostře opřel do hospodaření a smluv ČT a rovněž do ředitele Kavek Petra Dvořáka (foto).

Není pochyb, že zkušený hráč Dvořák si aktuální situaci pořádně vychutnal. Příslušné potvrzení ČT nakonec Médea přiložila do insolvenčního rejstříku, podle listiny televize "potvrzuje, že k dnešnímu dni (12. února, pozn. aut.) není společnost Médea v prodlení (po splatnosti) s úhradou závazků vůči České televizi, protože splatnost je stanovena ve splátkovém kalendáři, který je plněn."

Navrhovatel insolvence, firma Lipian Trade, přitom upozornil na zajímavou věc: v listině s hlavičkou veřejnoprávní televize je sice uvedeno jméno Petra Dvořáka, samotný podpis ředitele ČT zde však chybí. Na přímý dotaz Borovan.cz, zaslaný SMS, Petr Dvořák nereagoval, tisková mluvčí ČT uvedla: "Nic, co se týká Médey, nemůžeme komentovat." Více o insolvenčním řízení Médey viz odkazy pod textem.