Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Česká televize nasadí do vysílání minisérii Podezření scenáristy Hulíka Hráči dne

18:56, 7. 3. 2022
Televize Aleš Borovan

Česká televize do vysílání nasadí novou minisérii z pera renomovaného scenáristy Štěpána Hulíka (Pustina, Hořící keř) nazvanou Podezření (foto). První díl uvidí diváci ČT1 v neděli 13. března v prime time. Nový projekt vypráví příběh zdravotní sestry z maloměstské nemocnice, jejíž "život je obrácen vzhůru nohama poté, co je obviněna z vraždy pacientky". Hulík se inspiroval desítkami skutečných případů z nemocničního prostředí po celém světě.

Režie se chopil slovenský tvůrce Michal Blaško (Slovania, Specialisté, Rex). Hlavní roli zdravotní sestry Hany Kučerové hraje Klára Melíšková. V minisérii se objeví také Ivan Trojan, Miroslav Hanuš, Petr Lněnička nebo Denisa Barešová. Minisérie vzniká v koprodukci nutprodukce a ARTE. Výkonná producentka Zuzana Jankovičová, kreativní producent ČT Michal Reitler (ještě než odešel na Novu na podzim 2021), výkonný producent ČT Matěj Stehlík.

"Byla jsem nadšená z typu postavy a jejího rozsahu, který Štěpán Hulík ve scénáři vykreslil," komentovala Melíšková. "Na první dojem se Hana Kučerová jeví jako záporný charakter. Nechtěla jsem, aby působila černobíle. Hledala jsem, odkud pramení její chování, její působení na lidi, uzavírání se do svého světa, proč moc nekomunikuje a nedává najevo emoce. Nechtěla jsem, aby působila jednoznačně jako padouch anebo jako oběť. Chtěli jsme ji předestřít v celé její barevnosti a nejednoznačnosti.“