Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Česká televize vymění své zpravodaje ve Velké Británii, USA nebo v Polsku Hráči dne

18:27, 29. 11. 2021
Televize Aleš Borovan

Česká televize v roce 2022 vymění velkou část svých zahraničních zpravodajů. Změny se budou týkat korespondentů v šesti městech - ve Varšavě, v Bratislavě, Berlíně, Bruselu, Londýně a ve Washingtonu. K prvnímu přesunu, v Polsku, dojde začátkem března, další nastanou v druhé polovině roku. V březnu ve Varšavě Lukáše Mathé nahradí dosavadní reportér zahraniční redakce Andreas Papadopulos.

Další střídání jsou naplánována na léto, dosavadního korespondenta ve Washigtonu Davida Miřejovského po čtyřech letech nahradí Bohumil Vostal (foto), který se tak přesune z Velké Británie do Spojených států amerických. Vostalovo referování o brexitu bylo vnímáno jako kontroverzní, mnozí jej kritizovali za neprofesionální zaujímání proEU postoje a pohledu. To vede k obavám, jak bude Vostalovo zpravodajování z rozpolcených USA vypadat a zda aspoň tentokráte dostojí nárokům novinářské profesionality.

V souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Radě Evropské unie bude informace z Bruselu nově přinášet Petr Obrovský, jenž dosud působil v Bratislavě. Stávající bruselský korespondent Lukáš Dolanský bude ale pomáhat pokrývat agendu EU i v době, kdy nastoupí jako nový zpravodaj ve Spojeném království.

Ze slovenské metropole bude diváky informovat redaktor a moderátor Jan Šilhan, německým korespondentem se stane reportér Pavel Polák. Beze změny zůstávají zpravodajské posty v Turecku, Rusku, Číně, Izraeli a ve Francii.