Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Česká televize vyšle na letní olympijské hry v Paříži téměř 60 lidí, z toho 12 komentátorů Hráči dne

17:21, 4. 6. 2024
Televize Aleš Borovan

Tým veřejnoprávní České televize již šturmuje na špičkovou sportovní událost letošního roku, letní olympijské hry v Paříži (červenec - srpen). Česká televize na svém sportovním kanálu ČT Sport a dalších kanálech odvysílá na 340 hodin přenosů, kterým bude dramaturgicky šéfovat Robert Záruba (foto) a Barbora Černošková. Celkem z Kavčích hor na místo olympiády odjede obří tým 57 lidí, z toho 12 komentátorů. Kavčí hory budou mít na místě olympiády 8 až 10 reportérských týmů. K tomu se přidají experti, kteří budou komentovat přenosy z Prahy. "Naší ambicí je být u všech medailových disciplín," komentoval výkonný ředitel ČT Sport Jiří Ponikelský. Dalších 100 hodin pak ČT odvysílá z navazující paralympiády (rovněž Paříž).

Konání olympiády ve Francii pak ovlivní celý letní program Kavčích hor, který bude laděný "francouzsky". "Česká televize přichází s novinkou v letním programu. Bonjour léto nabídne něco úplně jiného, než na co byli diváci doposud zvyklí. Věřím, že si každý vybere z naší bohaté nabídky něco, co ho zaujme. Vrcholem budou samozřejmě olympijské hry v Paříži, ale Francie se prolne celým programem. Hlas kampani dokonce propůjčila herečka Chantal Poullain," uvedl ředitel ČT Jan Souček.

"Letní schéma ČT1 oživí tři premiérové seriály, které patří k tomu nejzajímavějšímu, co v televizním světě v posledních letech vzniklo - Komisařka Florence, Bardotová a Angličanka. Chybět nebudou ani české seriály jako Svět pod hlavou, Neviditelní i MOST! nebo filmové pohádky," nastínil ředitel programu ČT Milan Fridrich. Na obrazovce ČT1 nebudou chybět ani televizní klasiky, od 16. června na diváky například již tradičně čeká seriál Chalupáři.

Národní klenoty i známé osobnosti Francie se postupně představí na druhém programu České televize v profilových dokumentech a zajímavých cyklech. "Na ČT2 bude výjimečná středa věnovaná dokumentům o Paříži, francouzských pamětihodnostech, jídle a cestování. Odvysíláme rovněž deset dokumentů o osobnostech země galského kohouta. Zbytek vysílání ČT2 bude v létě opět filmový s důrazem na klasické snímky a komedie," doplnil Fridrich. Diváci se tak mohou těšit na herecké výkony Jeana Maraise, Louise de Funèse i Pierra Richarda. Ani na ČT art nebudou v průběhu léta chybět francouzské delikatesy - každé úterý muzikály, středy budou patřit řadě představení Cirque du Soleil, čtvrtky filmovým Životům slavných a neděle operetám.