Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Česká televize začne od ledna vysílat nový seriál Kukačky o dětech, vyměněných v porodnici Hráči dne

12:36, 18. 12. 2020

Vedle nového historického seriálu Božena o spisovatelce Boženě Němcové Česká televize na počátku ledna 2021 nasadí do vysílání seriálovou třináctidílnou novinku Kukačky (foto), věnující se tematice vyměněných dětí v porodnici. První díl vztahového seriálu ze současnosti uvede program ČT1 v pátek 8. ledna v prime time. V hlavních rolích diváci uvidí Petra Kostku, Davida Novotného, Sabinu Remundovu nebo Veroniku Freimanovou, dále hrají Jiří Štrébl, Michal Isteník, Jan Dolanský, Jitka Čadek Čvančarová nebo Libuše Švormová.

"Díky silnému a jedinečnému tématu, tedy záměně dětí, máme možnost rozvinout dramatický příběh založený na reálných vztazích osobitých postav, ukázaných v běžných každodenních situacích. Jde o typ seriálu, jenž v posledních letech z českých obrazovek téměř vymizel," uvedl kreativní producent ČT Jan Lekeš.

Seriál pro ČT vytvořila produkční společnost Dramedy Productions (série Vyprávěj, První republika). Režie Biser Arichtev, výkonný producent Dramedy Petr Šizling, producent Filip Bobiňski, výkonný producent ČT Jan Rolínek. Scénář Jan Coufal.