Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

České tiskové kanceláři bude šéfovat zkušený mediální manažer Kábele Hráči dne

07:51, 22. 3. 2023
Vydavatelství Aleš Borovan

Novým ředitelem České tiskové kanceláře se na šest let stane zkušený mediální manažer Jaroslav "Taška" Kábele (foto). Ten doposud v tiskové agentuře pracoval jako ředitel strategie a rozvoje agentury. Kábeleho do čela ČTK zvolila včera Rada ČTK. Získal pět hlasů ze sedmi. Kábele bude jmenovaný do funkce na příštím zasedání rady 17. dubna. Funkční období současného ředitele ČTK Jiřího Majstra končí 10. června. Majstr stál v čele ČTK 12 let.

Kábele v ČTK začínal. Dlouhé roky pracoval v MF Dnes. Stál u zrodu zpravodajského webu iDnes.cz, byl sedm let jeho prvním šéfredaktorem, poté ředitelem. Od roku 2013 byl ředitelem pro nové příležitosti a rozvoj, kde se zejména podílel na vyhledávání online akvizic pro mediální skupinu Mafra. Ředitelem pro strategii a rozvoj ČTK je od podzimu 2017.

Nový ředitel agentury se chce zaměřit vedle zákazníků z médií i na nemediální klienty. "V současnosti je poměr příjmů agentury 70 procent od médií a 30 procent od nemediálních zákazníků, mediální trh ale již příliš velký potenciál růstu příjmů nenabízí. Například v Rakousku je 60 procent příjmů agentury od nemediálních klientů," uvedl Kábele. Jedním z nových projektů má být Presscentrum pro konání tiskových konferencí a dalších akcí přímo v budově ČTK v Praze.