Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Český mediální manažer Bednář nastupuje na vysokou pozici do maďarského vydavatelství Hráči dne

08:48, 5. 7. 2024

Dlouholetý ředitel pro digitál a člen představenstva Vltava Labe Media (VLM) Petr Bednář (foto), o jehož nedávném odchodu jsme informovali jako první na trhu, má novou pozici. Od července se stal chief digital and business development director velké maďarské mediální společnosti Central Médiacsoport (ex-Sanoma Media Budapest).

Ta patří k největším hráčům maďarského mediálního trhu. Dle svých údajů provozuje na 19 webů, 14 tištěných časopisů a více než 20 speciálních titulů, které každý měsíc osloví okolo 6 milionů konzumentů. Do portfolia firmy patří například tituly Nők Lapja, 24.hu, Nosalty, National Geographic, Marie Claire, Vezess, Gyerekszoba a HáziPatika a Refresher.

Aktivity, za které Bednář ve VLM donedávna zodpovídal, byly rozděleny mezi stávající členy představenstva (Víta Nantl, Petr Marek atd.) a odpovědné manažery skupiny. V odborných vydavatelských sdruženích Bednáře za VLM ve funkci člena výkonné rady Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) nahradí Marek. Ve sdružení českých provozovatelů online médií (CPEx) pak František Váňa, který ve skupině od ledna zodpovídá za programmatickou reklamu.