Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Český rozhlas ke výročí připravuje koncert, rozhlasový seriál, koprodukuje i film a TV sérii Hráči dne

13:19, 9. 2. 2023

Český rozhlas (na fotce ředitel René Zavoral) se rozhodl pojmout 100. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání v českých zemích (v květnu 1923 ze skautském stanu v pražských Kbelích začala vysílat soukromá společnost Radiojournal) velkolepým způsobem. Veřejnoprávní stanice připravuje koncert v Riegrových sadech (Chinaski, Aneta Langerová, Marek Ztracený atd.), třídílný rozhlasový seriál Chyceni v éteru o zakladatelích rádia s Jaroslavem Pleslem a Martinem Fingerem (v květnu) a podílí se i na chystané "rozhlasové" výstavě v Národním technickém muzeu.

ČRo rovněž vystupuje netradičně v roli koproducenta dvou audiovizuálních počínů - celovečerního filmu režiséra Jiřího Mádla Vlny, který vypráví o vysílání Československého rozhlasu v době pražského jara 1968. V koprodukci TV Prima, Rozhlasu a televízie Slovenska a Českého rozhlasu vznikne také dobová šestidílná televizní série Tisíc hlasů, která "na pozadí osobních životů redaktorů rozhlasu přiblíží historické začátky rozhlasového vysílání".

Český rozhlas bude letos také hlavním spoluorganizátorem velké celoevropské konference Radiodays Europe 2023 pro odborníky z oblasti rádia, podcastingu a výroby audio obsahu. Uskuteční se 26. až 28. března v Kongresovém centru Praha a podle ČRo se jí zúčastní více než tisícovka zástupců médií veřejné služby, komerčních rádií a nezávislých tvůrců audio obsahu z celého světa.