Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Český rozhlas ke 100letému výročí zahájil výstavu, v centru Prahy proběhne velký koncert Hráči dne

18:38, 17. 5. 2023
Rádia Koncerty Aleš Borovan

Rozsáhlé oslavy 100 let Českého rozhlasu pokračují ve velkém stylu. Po oznámených účastech na audiovizuálních projektech (film, seriál, psali jsme již dříve) byla dnes v Národním technickém muzeu (NTM) v Praze zahájena výstava Sto let je jen začátek. Český rozhlas 1923–2023 (na fotce jeden z exponátů), která ukáže "100 let technického i programového vývoje rozhlasu i dnešní roli moderního veřejnoprávního média". Výstava potrvá do 31. prosince 2023.

"Na výstavě bude k vidění například jeden z nejstarších sériově vyráběných přijímačů v superheterodynním zapojení vyráběný podle patentu Luciena Lévyho. Technické muzeum tento přístroj v roce 1937 odkoupilo od populárního písničkáře Karla Hašlera. Jako nesporně unikátní vnímáme také přijímač, jenž v roce 1939 do sbírek muzea věnoval osobně inženýr František Křižík," lákal ředitel NTM Karel Ksandr.

Ve čtvrtek 18. května proběhne v centru Prahy, v Riegrových sadech, koncert pro širokou veřejnost, vstup zdarma. Vystoupí Banjo Band Ivana Mládka, Mirai, Chinaski, Aneta Langerová nebo Marek Ztracený. Ke 100. výročí zahájení vysílání se 18. května v rozhlasových barvách slavnostně rozsvítí sídlo rozhlasu na pražských Vinohradech, Petřínská rozhledna a Žižkovská věž. Zároveň veřejnoprávní rozhlas vydává knižní publikaci s názvem Rozhlasto, která představuje 100 rozhlasových let ve fotografiích, plakátech a dokumentech "z bohatých fondů Archivu ČRo".