Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Český rozhlas spustí novou sportovní stanici Hráči dne

09:06, 29. 4. 2021
Rádia Internet Aleš Borovan

Český rozhlas spustí 21. května první speciální sportovní stanici v Česku. Radiožurnál Sport bude vysílat v DAB+ a také na internetu. Digitální rozhlasová stanice bude zaměřená na přímé sportovní přenosy, vstupy ze stadionů, magazíny o profesionálním i amatérském sportu, rozhovory, reportáže, zpravodajské relace a hudbu. Vznik nové stanice čerstvě odsouhlasila Rada Českého rozhlasu.

"Pořady a zprávy o sportu jsou v rozhlasovém vysílání jedny z nejoblíbenějších a nejposlouchanějších, proto věřím, že vysíláním nové stanice Radiožurnál Sport uděláme radost všem sportovním fanouškům a že si stanice velmi rychle najde své publikum," uvedl ředitel ČRo René Zavoral. Radiožurnál Sport bude vysílat denně od 6:00 do 24:00, ve zbylých hodinách bude přebírat program stanice ČRo Radiožurnál.

V roli moderátorů se každé pondělí představí olympijský vítěz z Nagana Martin Procházka, v úterý stříbrná medailistka ve čtyřhře z LOH 2012 v Londýně Andrea Sestini Hlaváčková. Středy budou patřit hercům a sportovním fanouškům Davidu Novotnému, Ladislavu Hamplovi a Pavlu Nečasovi (foto), kteří se v talkshow Na place budou starat především o rozhovory z fotbalového prostředí. Každý čtvrtek své hosty bude zpovídat dvojnásobný mistr světa Vavřinec Hradilek a v pátek šestinásobná olympijská medailistka Kateřina Neumannová.