Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Chlupáčkova Barletta je v jednom kole, točí pro Novu, Českou televizi nebo Canal+ Hráči dne

09:13, 30. 4. 2023

Produkční firma Barletta mladého producenta Matěje Chlupáčka (foto), který úzce spolupracuje s producentkou a talentovanou castingovou režisérkou Majou Hamplovou, má solidně rozjeto. Před nedávnem pro TV Nova dokončila druhou řadu minisérie Iveta a začala pracovat na třetí, závěrečné. Současně pro Českou televizi točí seriál To se vysvětlí, soudruzi! o paranormálních jevech v socialistickém Československu.

Vedle toho pro novou streamovací platformu Canal+ začala připravovat šestidílnou minisérii Dcera národa podle skutečných osudů Zdeňky Havlíčkové, dcery Karla Havlíčka Borovského. Je to první lokální produkce Canal+. Dramaturg a showrunner Miro Šifra s autorkou scénáře Lucií Vaňkovou zpracovali příběh jako moderní romantickou komedii 19. století. Tvůrci do hlavní role obsadili Antonii Formanovou.

"Přejeme si přinést divákům důležité historické téma z dob národního obrození v moderním hávu, které má navíc skrze postavu drzé a zábavné hrdinky stojící proti osudu velký mezinárodní potenciál. Věříme, že s jejím životním příběhem se identifikují nejen diváci historicky laděných projektů, ale právě i ti mladší, kterým Dcera národa nabídne trochu jiný, zábavnější pohled na dějiny v srdci Evropy," komentoval Chlupáček.

Kromě seriálů Barletta dokončuje rovněž celovečerní film Úsvit (Chlupáček má na starosti i režii), který by měl vstoupit do kin v listopadu 2023.