reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Chmelův filmový debut bude mít premiéru na Karlovarském filmovém festivalu Hráči dne

08:46, 25. 6. 2022
Film Aleš Borovan

Herec, muzikant a fotograf Igor Chmela dokončil režisérský debut a s filmem Barcarole (foto) míří na 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. "Film vznikl hlavně díky Státnímu fondu kinematografie a úspěšnému crowfundingu. Chvíli to trvalo, než byl zafinancovaný, ale pak to šlo rychle. Letos v únoru jsme točili a už příští měsíc budeme mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Karlových Varech," uvedl producent Radim Procházka.

"Přiznám se, že jsem na začátku rozhodně neměl takové ambice, že bychom se s filmem dostali až do Karlových Varů. Těší mne to, ale zároveň zavazuje. Projekt není u konce, chceme film propojit s divadlem, čímž se jako krátkometrážní snímek dostane více k divákům. V rámci Divadla Verze ještě vznikne představení, které bude uváděno zároveň s filmem. I tahle část bude na mých bedrech. Těším se na další dobrodružství, jehož výsledek představíme divákům nejpozději na začátku roku 2023," doplnil Igor Chmela.

V hlavních rolích se představí Denisa Barešová, Lenka Vlasáková, Jan Kačer a Rostislav Novák st. Producenty filmu jsou společnost Kuli Film a Divadlo Verze.