reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Cinemart: soud předběžně zakázal Ulož.to šířit Šarlatána Hráči dne

18:40, 22. 12. 2020
Film Aleš Borovan

Městský soud v Praze 8. prosince rozhodl o nařízení předběžného opatření ve věci veřejného zpřístupňování digitálních souborů obsahujících záznam celovečerního filmu Šarlatán (foto; premiéra letos v srpnu, režie Agnieszka Holland). Navrhovatelem v této kauze byl Cinemart, který Šarlatána distribuuje v kinech.  Odpůrcem byla společnost Uloz.to cloud, který provozuje webovou stránku Ulož.to.

"Nařízení soudu nařizuje odpůrci povinnost zdržet se po dobu trvání distribuční licence Cinemart, tj. do 20. srpna 2030, umožnění veřejného zpřístupňování digitálních souborů obsahujících záznam audiovizuálního díla Šarlatán," informoval Cinemart. "Díky vydání tohoto předběžného opatření je žalovaný s okamžitou platností povinen zdržet se činnosti, na základě které dochází k porušování autorských práv."

Otázka je, zda rozhodnutí soudu bude mít nějaký dopad v realitě. Ještě v době publikování textu bylo na Uloz.to několik souborů, obsahující soubory se Šarlatánem (přehrání za kredit, stažení za kredit či zdarma).