Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

ČT a ZDF začaly točit nový seriál o paranormálních jevech v komunistickém Československu Hráči dne

08:10, 24. 3. 2023
Televize Aleš Borovan

Filmový štáb producenta a režiséra Matěje Chlupáčka začal točit nový seriál To se vysvětlí, soudruzi! (foto), o kterém jsme psali již loni jako první na trhu. Osmidílná série vzniká ve spolupráci České televize a německé ZDF, inspiruje se paranormálními záhadami z osmdesátých let minulého století. "V Československu v osmdesátých letech skutečně existoval ústav, který se zabýval paranormálními jevy, a my jsme se touto institucí pro náš seriál inspirovali. Bude plný záhad, které mají reálné vysvětlení, ale občas naši vyšetřovatelé zjistí, že ne všechno se dá vysvětlit rozumem," uvedl Chlupáček.

V hlavních rolích se v seriálu se představí Jiří Macháček jako k paranormálním jevům skeptický vyšetřovatel David Zajíc a Jan Cina coby naivní a nadšený vědec Vojta Bek. "Oba musí vyšetřovat únosy mimozemšťanů, náboženské zázraky nebo útoky příšer." Sekunduje jim dvojice agentů StB Anna Fialová a Leoš Noha.

To se vysvětlí, soudruzi! režíruje kromě Chlupáčka i Michal Samir, pod scénářem jsou podepsáni Miro Šifra, Lucie Vaňková a Marie Stará. Natáčet se bude v Liberci, na Ještědu, v Karlově Studánce i ve studiích České televize na Kavčích horách, kde bude zřízena laboratoř Ústavu paranormálních jevů.