Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

ČT hrozí kvůli neprodloužení odpočtu DPH zastavením „důchodcovského“ kanálu Hráči dne

07:52, 3. 6. 2021
Televize Rádia Aleš Borovan

Špatná zpráva pro Českou televizi (na fotce ředitel Petr Dvořák) a Český rozhlas. Poslanecká sněmovna v rámci projednávání zákona o DPH nyní odmítla pozměňovací návrh, který by řešil prodloužení částečného odpočtu DPH pro ČT a ČRo. Podle zástupců obou médií by tak Český rozhlas v roce 2022 přišel o 120 milionů a veřejnoprávní televize o více než 300 milionů korun.

Podle ČT rozhodnutí bude mít přímý dopad na "původní televizní výrobu, zejména dramatickou tvorbu, animované a dětské příběhy, na rozvoj regionálního zpravodajství a dopadne i na sportovního diváka. Česká televize zřejmě bude muset ukončit i vysílání programu ČT3. Úbytek financí se dotkne výroby a vývoje nových formátů rozhlasových pořadů i rozvoje digitalizace a multimedializace obsahu."

Na druhou stranu, dle známé manažerské poučky, v každé firmě lze ušetřit cca 5 procent ročních výdajů, aniž by se to projevilo na chodu a rozsahu služeb podniku. Rozpočet ČT na rok 2021 je stanoven na 6,84 miliardy korun (náklady a výnosy), u Českého rozhlasu je to 2,313 miliardy korun.