Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

ČT ruší výrobu seriálů a pravidelných pořadů, včetně Šípovy show Všechnopárty Hráči dne

13:15, 19. 3. 2020
Televize Aleš Borovan

Z důvodu snížení rizik nákazy koronavirem Česká televize pozastavila natáčení řady svých pravidelných pořadů i seriálů. Pozastavení se týká například natáčení pořadů Na stopě, Náš venkov, Křesťanský magazín, Sváteční slovo, Uchem Jehly, Šikulové, Draci v hrnci, Kabinet Dr. Honzáka nebo populární talk show Karla Šípa Všechnopárty (foto), u které jsou premiérové díly připravené do konce března.

"Změny se dotýkají všech oblastí výroby a přerušila se i tvorba seriálů a filmů připravovaných na následující sezónu, což ovlivní podobu vysílacích schémat na podzim a v příštím roce. Česká televize v současné době prioritně vyrábí zpravodajství a formáty, které souvisí s aktuální mimořádnou situací," uvedla mluvčí ČT Karolína Blinková. U některých projektů, jakými jsou předávaní oborových cen Czech Grand Design, nebo Magnesia Litera se hledá nový termín.

Po odvysílání již vyrobených premiérových dílů ČT zařadí do programu reprízy nebo jiné pořady se stejnou stopáží. Pro definitivní zrušení se rozhodla i Evropská vysílací unie u květnové Eurovize.