Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Další odchod od Křetínského: výrazný autor přechází do Seznam Zpráv Hráči dne

09:42, 3. 10. 2022
Miliardáři Aleš Borovan

Exodus výrazných tvůrců z vydavatelství Czech News Center (majitel Daniel Křetínský a spol.) pokračuje. Minulý týden jsme psali o konci kultovního komiksu Zelený Raoul na stránkách časopisu Reflex. Nyní z Reflexu odchází i svérázný autor ilustrovaných vtipů a grafický designér Tomáš Břínek aka TMBK (foto), který přechází na webu Seznam Zprávy (Ivo Lukačovič). Od října se uživatelé na Seznam.cz budou setkávat s jeho obrazovými komentáři, kterými glosuje aktuální dění.

"Karikatury či kreslené vtipy patří ke kvalitní názorové žurnalistice od jejího zrodu. A TMBK prokazuje, že je to fenomén, který lze stále uchopit moderně. Jeho tvorba nám pomůže dál rozšiřovat obsah pro komunitu a fanoušky, jeden z důležitých rozvojových směrů Seznam Zpráv," uvedl Jakub Unger, ředitel divize zpravodajství a rádií Seznam.cz. Koláže Tomáše Břínka budou součástí názorové sekce Seznam Zpráv a v budoucnu také nových komunitních profilů.

Zelený Raoul a TMBK nejsou v případě Reflexu jediní tvůrci/brand na odchodu. Před časem s časopisem rozvolnil spolupráci i dlouholetý komentátor Bohumil Pečinka.