reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Další seriál televize Nova má zahraničního prodejce, přichází ze Španělska Hráči dne

18:06, 11. 3. 2024
Televize Aleš Borovan

Další televizní série TV Nova má zahraničního agenta. Romantický seriál Zlatá labuť (foto), odehrávající se na pozadí událostí roku 1939, se podle informací stanice dostal do portfolia mezinárodního a španělského distributora ONZA Distribution (sídlo má v Madridu). Podle Novy "má zastoupení na všech hlavních mezinárodních filmových a televizních trzích napříč všemi kontinenty". Seriál bude prezentován na mezinárodních trzích a festivalech jako MIPTV a Series Mania.

"Zlatá labuť je výjimečný projekt - jde o úplně první dobový seriál TV Nova v její historii. Zájem zahraničního distributora potvrzuje, že české seriály jsou konkurenceschopné a mají potenciál oslovit i diváky mimo naše teritorium," tvrdí kreativní producentka TV Nova Klára Follová. Seriál vznikl ve spolupráci s producenty a showrunnery z Dramedy Productions Filipem Bobiňskim, Janem Coufalem a Petrem Šizlingem.

Jak jsme informovali již dříve, mezinárodního agenta získal i seriál z produkce Voyo Originál Extraktoři. O zahraniční uvádění Extraktorů se začala starat společnost Keshet International, což je produkční a distribuční pobočka izraelské mediální společnosti Keshet Media Group.