Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Dan Bárta a Illustratosphere vyrážejí na podzimní turné, zahrají z prvních dvou desek Hráči dne

08:39, 27. 10. 2023
Hudba Koncerty Aleš Borovan

Hudební sestava Dan Bárta a Illustratosphere (foto) vyráží na podzimní tour po Česku a Slovensku. Od poloviny listopadu do konce roku ji čeká patnáct zastávek podzimního turné. Série vystoupení napříč českými i slovenskými koncertními sály se uskuteční pod názvem Němá éra tour, odkazující na nedávné vydání remasterovaných reedic prvních dvou alb, Illustratosphere (2000) a navazující Entropicture (2003) .

"Němá éra je jednou ze stěžejních písniček z úplně první desky, kterou jsme s chlapci udělali, přičemž ta skladba odkazovala na éru, kdy ještě neexistovala artikulovaná lidská řeč. V součase se ten název do jistý míry hodil pro album samotný, protože pro něj mohlo těch posledních dvacet let, kdy nebylo na trhu v žádný fyzický podobě, být takovou němou dobou, neb nemohlo hrát ve vší své šíři," uvedl Bárta.

Němá éra odstartuje 18. listopadu v Českém Těšíně v rámci 50. Těšínského jazzového festivalu, pokračuje 19. listopadu v Jeseníku v Divadle Petra Bezruče, dále přes Brno, Děčín, Bratislavu, Ostravu, Pardubice atd. Rok 2023 uzavře skupina trojicí koncertů v pražském klubu Jazz Dock ve dnech 12., 13. a 14. prosince.

Spolu s Bártou a kytaristou Miroslavem Chyškou tvoří současnou sestavu klávesista Filip Jelínek a kontrabasista a baskytarista Robert Balzar. Čtveřice se potkává na pódiích také coby členové formace J.A.R. Od roku 2014 zastává post bubeníka slovenský hudebník a promotér Martin Valihora.