reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Deník N v roce startu utržil něco pod 3 miliony korun Hráči dne

Levicový zpravodajský web Deník N (plus print), který ovládá skupina českých miliardářů a multimilionářů (na fotce miliardář Jaroslav Horák), zveřejnil první oficiální hospodářská čísla. Za rok 2018 vydavatelská firma N media prodělala 11,2 milionu korun. Tržby činily 2,7 milionu korun. Deník N v daném období fungoval jen cca dva měsíce, odstartoval 28. října 2018. Na druhou stranu, ještě před startem v roce 2018 zástupci N media ohlásili, že v crowdfundingové kampani vybrali 7 milionů korun. Příjem z předplatného se nahlíží účetně a z toho pohledu se časově rozlišuje, do jakého účetního období poměrně spadne.

Deník N skončil v hlubokém minusu i v roce 2019. "Za loňský rok byly výdaje vyšší než příjmy o necelých 30 milionů," uvedl letos v únoru ředitel N media Ján Simkanič. Kumulativní ztráta mediální firmy se tak pohybuje okolo 40 milionů korun.

Byznys model Deníku N stojí hlavně na prodeji placeného obsahu. Rozsáhlá redakce čítá přibližně pět desítek kmenových pracovníků plus další externí spolupracovníky. Počet předplatitelů by se měl podle Simkaniče nyní pohybovat nad 15 tisíc, na provozní nulu je třeba 25 tisíc. Do Deníku N kromě spolumajitele Albatros Media Horáka nalévají miliony korun rovněž miliardáři a multimilionáři Ondřej Fryc, Libor Winkler, Martin Vohánka nebo Martin Hájek.