Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Digitální antikvariát Knihobot loni narostl o 310 procent Hráči dne

15:06, 24. 1. 2022
start-up Knihy Aleš Borovan

Šikovný český start-up a e-commerce platforma Knihobot (zleva zakladatelé Pavel Pekař, Dominik Gazdoš a David Gazdoš), který vrací použité knihy do oběhu, v roce 2021 dosáhl obratu 76 milionů korun. O rok dříve to přitom bylo 18,5 milionu. Meziroční růst tak dosáhl příjemných 310 procent. Celkem Knihobot v loňském roce rozeslal 450 tisíc knih, za které dodavatelům vyplatil přes 30 milionů korun.

K růstu firmy pomohl také vstup investiční skupiny Miton, která na jaře 2021 koupila 30ti procentní podíl firmy za 15 milionů korun. Díky tomu mohl Knihobot.cz investovat do nových prostor, pořídit větší sklad a zvýšit své kapacity. Třikrát větší prostory získané na jaře pak rozšířili ještě na dvojnásobek koncem roku. Větší sklad znamená větší výběr. Zákazníci tak mohou každý den vybírat z více než 150 tisíc titulů.

Nejvíce otáčeným autorem za rok 2021 byl podle statistik Knihobotu Patrik Hartl se svými knihami Okamžiky štěstí a Nejlepší víkend. Nejotáčenější autorkou se stala Radka Třeštíková s knihami Bábovky a Tajemství. V letošním roce start-up chystá vstup na slovenský a německý trh.