Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Divadlo Mír poslalo do streamingu nový komediální seriál s Jiřím Lábusem Hráči dne

08:51, 29. 1. 2024

Nový komediální seriál ostravského Divadla Mír Krematorium (foto) vstoupil do streamovací distribuce. Od 25. ledna je k dispozici na videotéce MirPlay.cz a YouTube kanálu Divadla Mír. V šestidílné sérii plné černého humoru a ironie hrají Jiří Lábus (sám sebe), Albert Čuba, Robin Ferro či Vladimír Polák. Ty doplnilo dámské obsazení v podobě Lady Bělaškové, Marie Anny Kupcové nebo Kamily Janovičové.

"V režii Tomáše Svobody legendu televizní zábavy ostravská parta doslova pohřbí, aby se den po kremaci usadila ve speciální formě v domácnosti majitelů místního krematoria. Černobílý, hladový a bez sebemenšího ponětí o vlastní smrti tak Jiří Lábus roztáčí příběh plný bizarních příhod, vtipných událostí, ale i lásky a "rodinného kremačního tepla", uvedli zástupci divadla. Svoboda spolu s Ondřejem Formánkem napsal i scénář.

"Je to velmi dobrý komediální scénář, který mě po dlouhé době opravdu bavil. U jeho čtení se mi vybavily filmy tandemu Václav Vorlíček-Miloš Macourek. Připomnělo mi to ten jejich svět absurdních komedií. A protože jsem oba tvůrce dobře znal, tak mi tohle natáčení bylo hodně blízké," komentoval Lábus.