reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Do čela Bakalova zpravodajského serveru Aktuálně nastoupí Pavel Švec Hráči dne

14:53, 27. 3. 2023

Novým šéfredaktorem zpravodajského serveru Aktuálně.cz (vydavatelství Economia miliardáře Zdeňka Bakaly) se od 1. dubna stane Pavel Švec (foto), dosavadní zástupce šéfredaktora a šéfdramaturg videopořadu Spotlight. Nahradí tak Jana Nevyhoštěného, který nedávno odešel po sedmi měsících v čele Aktuálně.cz kvůli nesouhlasu s razantními škrty v redakci.

Aktuálně.cz pod vedením Pavla Švece bude chtít nabízet čtenářům obsah více na míru. "Zpravodajské rubriky se spojí do jednoho oddělení, které umožní efektivněji nasměrovávat pozornost na důležitá témata a zpracovávat je důsledně, inovativně a v širším kontextu. Redakce rovněž prohloubí spolupráci s dalšími tituly Economie, zejména v oblasti ekonomiky a byznysu."

Švec zahájil novinářskou dráhu v roce 2010 v pražské regionální redakci MF Dnes. O čtyři roky později se stal členem celostátního reportérského oddělení tohoto deníku. V letech 2017 a 2018 pracoval zhruba rok ve zpravodajství České televize, pak vedl domácí redakci MF Dnes a v létě roku 2020 nastoupil na stejnou pozici v Aktuálně.cz. V roce 2022 se stal zástupcem šéfredaktora a šéfdramaturgem videopořadu Spotlight moderátorek Světlany Witowské a Lindy Bartošové.