Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Do čela české a slovenské Heureky nastupuje Mayer Hráči dne

13:25, 1. 7. 2021

Skupina cenových srovnávačů Heureka Group (majitelé PPF, Daniel Křetínský a Rockaway Capital) mění nejvyšší výkonné a strategické vedení. Managing directorem pro českou a slovenskou Heureku se od začátku července stává Jan Mayer (foto; ex-CEO Dataweps, který Heureka pohltila v březnu 2021). Na lokálních trzích má být pro Heureku klíčová oblast customer success a péče o VIP klienty a významné obchodní partnery.

Novým COO se stává Michal Vodák, který doposud zastával pozici chief commercial officera (CCO). Právě u Vodáka se tak bude setkávat většina obchodních operací skupiny a bude zodpovědný za koordinaci managing directorů všech zemí, ve kterých skupina Heureka Group působí. Kromě toho Michal Vodák propojí veškeré commercial aktivity napříč zeměmi, například yield, performance nebo brand marketing. Před Heurekou Vodák sbíral zkušenosti s marketingem, digitalizací atd. ve firmě Schaeffler, Mars nebo v mediální skupině Mafra a v Seznam.cz.

CEO celé skupiny nadále zůstává Tomáš Braverman, jehož hlavní prioritou se stane především strategické vedení, vize skupiny a hledání nových příležitostí pro rozšíření do dalších zemí. Do čela HR celé skupiny nastupuje od 1. července Martina Chloupková ze Slevomatu. Ta by v následujících měsících měla pro Heureku získat dalších 110 nových zaměstnanců.

Skupina Heureka Group působí v devíti zemích střední a východní Evropy. Do skupiny patří také Árukereső.hu v Maďarsku, Compari.ro v Rumunsku, Pazaruvaj.com z Bulharska, Ceneje.si ze Slovinska, Jetfinije.hr z Chorvatska, Idealno.rs ze Srbska a Idealno.ba z Bosny. Weby skupiny měsíčně registrují 23 milionů návštěvníků, nabídka zahrnuje více než 55 tisíc internetových obchodů.