Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Do čela PPF v červnu nastoupí nový ředitel, dostal opci na podíl ve skupině Hráči dne

16:09, 4. 5. 2022

Výrazná změna v čele investiční skupiny PPF, která kromě jiného vlastní TV Nova, mobilního operátora O2 nebo telco firmy CETIN a Yettel. Renáta Kellnerová, která je oprávněna disponovat většinou hlasovacích práv ve skupině, dnes oznámila, že s účinností od 15. června 2022 se novým ředitelem (CEO) skupiny PPF stane miliardář Jiří Šmejc. Ten ovládá skupinu EMMA Capital a se zesnulým Petrem Kellnerem podnikal kupříkladu v Home Creditu.

Dosavadní CEO a spolumajitel PPF Ladislav Bartoníček přechází do nově vzniklého poradního výboru rodiny (Advisory Board to Family), jehož členy budou i Šmejc a další miliardář Daniel Křetínský. Jiří Šmejc zároveň získává opci na odkup až desetiprocentního podílu v PPF, uplatnitelnou po třech letech (v roce 2025) při docílení dohodnutého zvýšení hodnoty skupiny.

"Naši rodinu s Jiřím pojí dlouholeté přátelství. V letech 2005 až 2012 byl klíčovou osobou PPF, navíc s Petrem často a do hloubky diskutoval o obchodních aktivitách skupiny a dobře znal jeho uvažování. Proto jsem velmi ráda, že Jiří přijal moji nabídku na pozici ředitele PPF, a přeji mu mnoho úspěchů při rozvoji Petrova odkazu a dalším budování skupiny," komentovala Kellnerová. Jiří Šmejc, který byl v letech 2005 až 2012 menšinovým akcionářem PPF s pětiprocentním podílem, nebude podle PPF za výkon funkce pobírat žádný plat.