reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Do kin míří další dokumentární film o Václavovi Havlovi a jeho „odcházení“ Hráči dne

18:47, 18. 3. 2024
Film Aleš Borovan

Portfolio dokumentárních filmů o bývalém prezidentovi Václavovi Havlovi se rozšíří o další titul. Do kin míří časosběrný dokument Tady Havel, slyšíte mě? (foto), který se věnuje posledním rokům Havlova života. "Prezident, občan, režisér, přítel, manžel, pacient, muž na sklonku života. Časosběrný dokument Petra Jančárka Tady Havel, slyšíte mě? představuje Václava Havla v jeho známých, ale i veřejnosti dosud skrytých polohách. Vychází přitom z nikdy nepublikovaného materiálu," uvedli zástupci filmu.

"S Václavem Havlem jsem začal spolupracovat v roce 2003. Naše vztahy charakterizovala naprostá otevřenost a důvěra ze strany Václava Havla a moje absolutní zodpovědnost vůči němu. Během posledních let Havlova života tak mohlo vzniknout přes dvě stě hodin unikátního, dosud nikde nepublikovaného materiálu, který se pak stal základem celovečerního dokumentu," uvedl Jančárek.

Film do kin zamíří 11. dubna. Ještě předtím jej ale uvidí návštěvníci festivalu Jeden svět. Producentem filmu je endorfilm Jiřího Konečného, distributorem je Continental Film CZ. "Společně s producentem filmu Jiřím Konečným jsme od začátku kampaně vymýšleli věci, které by na film a osobnost Václava Havla patřičně a originálně upozorňovaly a díky nimž by mohl Havlův odkaz rezonovat v současné společnosti ještě lépe. Jsme tak nesmírně rádi, že vedle dalších venkovních ploch (pražská náplavka, bigboardová kampaň), vedle prezidentské projekce na Pražském hradě, vedle ojedinělé teasingové kampaně, se nám podařilo za podpory magistrátu, radnice Prahy 7 a s podporou náměstka pražského primátora Jiřího Pospíšila realizovat instalaci filmového banneru na ikonickém místě Prahy, na letenském Stalinu," uvedl Ondřej Kulhánek, ředitel Continental Film CZ.

Diváci v kinech mohli vidět například dokumentární filmy Občan Havel (2007), Občan Havel přikuluje (2009) nebo Občan Václav Havel jede na dovolenou (2005).